II Miejsce w Turnieju ENEA MINI BASKET LIGI (MBL)

We wtorek 20 listopada koszykarki naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Gryfino wzięły udział w kolejnym turnieju organizowanym w ramach programu „Nauka, Sport, Przyszłość”. Tym razem zaprosiła nas drużyna z Chojny i był to turniej dla roczników 2005 i młodszych. Główny cel tego programu to propagowanie koszykówki wśród najmłodszych dziewcząt oraz umożliwienie im gry z rówieśniczkami z różnych klubów i szkół z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Program prowadzi gorzowski klub AZS AJP. Oczywiście chodzi również o korzyści dla tego klubu, który prowadzi szkolenie dziewcząt od najmłodszych roczników do ekstraklasy. Dzięki programowi najlepsze zawodniczki z MBL mają możliwość, po ukończeniu 8 klasy, kontynuować swoją karierę sportową w jednym z najlepszych klubów koszykówki kobiecej. Enea Mini Basket Liga to przede wszystkim dobra zabawa. Nie ma wielkiej presji na wynik, choć dla dziewcząt takie spotkania to zawsze gra o zwycięstwo. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Chojna, Myślibórz, Dębno i Gryfino. Zagraliśmy systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z zawodniczkami z Myśliborza. Po bardzo zaciętej i wyrównanej grze dopiero w ostatniej kwarcie rywalki odskoczyły na parę punktów, których nie udało się odrobić – przegrana 20:28. W drugim meczu zagraliśmy z Dębnem. Od początku uzyskaliśmy dość znaczną przewagę, której dziewczęta nie straciły do końca meczu. Wygrana 24:18. Trzecie spotkanie z Chojną bardzo podobne. Nasze koszykarki uzyskały prowadzenie i kontrolowały cały czas mecz z bezpieczną przewagą punktową. Wygrana 34:30.
Drugie miejsce w całym turnieju – Gratulacje!
Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego: Gabriela Krawczyk 4B, Hanna Grabowska 4E, Małgorzata Linkiewicz 5A, Lena Błajszczak 5C, Nikola Hasse 5D, Antonia Górecka 5E, Zofia Mędzin 5E, Julia Pasik 5E, Zuzanna Sołtysiak 5E, Hanna Soroczyńska 5F, Aleksandra Sowa 5E, Zuzanna Matoszko 6A, Ramona Paleczna 6A, Karolina Dorawa 6C, Gabriela Sznigir 6C, Maja Wolska 6C, Laura Smolnik 7A, Joanna Wójcikowska 7D, Anhelina Zhovtaliuk 7D.
Kilka zdjęć z zawodów.