Drugie miejsce w II Turnieju Mini Basket Ligi (MBL)

W sobotę 8 grudnia dziewczęta trenujące w naszym uczniowskim klubie sportowym  Olimpijczyk Gryfino wzięły udział w II Turnieju Mini Basket Ligi. Tym razem pojechaliśmy bardzo daleko. Zawitaliśmy do Rzepina znajdującego się w sąsiednim województwie lubuskim. To nic dziwnego, ponieważ jesteśmy w programie „Nauka, Sport, Przyszłość”  prowadzonym przez lubuski klub AZS AJP Gorzów Wielkopolski. W turnieju wzięło udział aż piętnaście drużyn. Oczywiście nie zagraliśmy ze wszystkimi. Podział na grupy – czyli pod względem umiejętności  – był wynikiem  wcześniejszych meczów z I turnieju. Po ponad pięciogodzinnych zmaganiach możemy uznać ten wyjazd za bardzo udany. Tylko jedna porażka z Mieszkowicami 14:19. Pozostałe mecze to koncertowa gra pod dyktando naszych młodych koszykarek. Bardzo wysokie wygrane z SP nr 13 z Gorzowa 34:4, z Dębnem 30:18 i z Grupą Środowiskową z Gorzowa 32:13. To dało naszym koszykarkom  drugie miejsce w turnieju – Gratulacje! Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego: Gabriela Sznigir 6C, Zuzanna Matoszko 6A, Ramona Paleczna 6A, Maja Wolska 6C, Laura Smolnik 7A, Hanna Soroczyńska 5F, Olivia Kędzia 5F, Małgorzata Linkiewicz 5A, Zosia Pomykała 5F, Aleksandra Sowa 5E, Antonia Górecka 5E,  Zuzanna Sołtysiak 5E, Zofia Mędzin 5E, Julia Pasik 5E, Lena Błajszczak 5C, Kasia Szuster 5B, Gabriela Krawczyk 4B.

Zdjęcia z zawodów.