Grudniowy czas

Grudzień jest wyjątkowym miesiącem zwiastujacym zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dzieci uczeszczajace do grupy „Żabek” w ostatnim miesiącu przygotowywały się do Świąt Bożonarodzeniowych.
10.12 był dniem wyjątkowo emocjonującym dla dzieci, ponieważ tego dnia całą salą przybrała świątecznego charakteru, a dzieci mogły uczestniczyć w przyozdabianiu sali. Wspólnie z nauczycielami „Żabki” zaprosiły do przedszkola świąteczną atmosferę i ducha świąt.
W tym dniu, również, odbyła się sesja świąteczna – dzieci miały okazję zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, który specjalnie na tę okoliczność odwiedził naszą szkołę.
Emocje nie opuszczamy nas ani na chwilę, 13.12 odbyła się pierwsza wspólna wycieczka. Celem podróży była Pleciuga w Szczecinie oraz spektakl „Bałwanek i inni”.
„Żabki” to wyjątkowo grzeczne i pogodne przedszkolaki, ponieważ również w Pleciudze zawitał Święty Mikołaj, rozdał dzieciom prezenty oraz wyraził zgodę na zrobienie pamiątkowego zdjęcia.
Dzieci wykonywały różnego rodzaju pracę plastyczne o tematyce Świąt Bożego  Narodzenia oraz powiązane ze zbliżającą się kalendarzową zimą.  Dzięki temu dzieci doskonalimy swój warsztat plastyczny, ćwiczymy sprawność rąk i rozwijały twórcze myślenie.
Jednak nie tylko takie działania były podjęte w grupie przedszkolnej, wspólnie z nauczycielami dzieci uczyły się kolęd, by podczas świąt spędzanych  w gronie rodzinnym mogły radośnie kolędować.
Zbliżający się Nowy Rok  to czas dla nas bardzo ważny, gdyż planujemy zrealizować nasze pierwsze przedstawienie dla rodziców, do którego nieustannie się przygotowujemy.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ślemy najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, wesołych, rodzinnych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku życzą dzieci z grupy „Żabek” wraz z wychowawcami!

Karolina Hołowczyc