Z wizytą w Zalesiu

22.01.2019 roku uczniowie klas 8a, 8b oraz 7c mieli okazję odwiedzić TOEE, czyli Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, który zagwarantował nam masę wspaniałej zabawy i obnażył schyłek otaczającego nas świata. Młodzież wzięła udział w  zajęciach programu dydaktycznego, który obfitował w  eksperymenty chemiczne, odkrywanie tajemnic fizyki, informacji i ciekawostek na temat naszych czworonogich przyjaciół, zamieszkujący pobliskie lasy – wilków, niedźwiedzi, dzików…

Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy i oddani pod skrzydła opiekunów, którzy – w ciekawy i humorystyczny sposób – pokazali, że każdy medal ma dwie strony i z pozoru nużące, powtarzane nam co dzień w szkołach zagadnienia mogą okazać się ciekawe i warte uwagi. Po wyprawie w głąb świata nauki przyszła pora na ognisko i smakołyki – pieczone pianki, kiełbaski. Oczywiście nie zabrakło mnóstwa szczerego śmiechu, miłej atmosfery i przede wszystkim dobrze spędzonego czasu.

Natalia Fitas, 7c