Biologia doświadczalna!

My, uczniowie klasy 5b doświadczamy biologii! Wskazówki daje nam p. Strzelec. Raz w tygodniu spotykamy się w naszym szkolnym laboratorium biologicznym. Obserwujemy, doświadczamy, tworzymy hipotezy, potwierdzamy lub obalamy hipotezy, dyskutujemy, planujemy….czysta nauka! Obejrzeliśmy już niemal wszystkie gotowe preparaty, od protistów po tkanki ludzkie, nie odpuściliśmy też substancjom takim jak cola czy silicon. Robiliśmy własne preparaty np. ze skórki cebuli, żeby sprawdzić czy czegoś nie ukrywa 😉 W doświadczeniach sprawdziliśmy czy w ziemniaku na pewno jest skrobia, czy kość będzie elastyczna po kąpieli w occie, czy fotosynteza faktycznie zachodzi. Nie zamierzamy się poddać i wiosną wyruszymy w teren. Wszelkie żuczki i żyjątka kryjcie się, młodzi biolodzy z SP3 nadchodzą 😉

Jeśli chcesz do nas dołączyć, zapraszamy! Każdy wtorek, godz. 13.50 sala 30. A teraz kilka „dowodów zbrodni”!

J.Strzelec&5b