Wycieczka klasowa do Warszawy

W dniach 19-25 maja 2019 r. odbyła się szkolna wycieczka uczniów klasy 3D do Warszawy.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji turystycznych stolicy.
Warszawa to cudowne miasto, pełne zabytków i interesujących miejsc. Jest to również jedna z najbardziej zielonych stolic Europy. Uczniowie i opiekunowie mieli okazję przekonać się o tych niewątpliwych zaletach Warszawy podczas spaceru po Łazienkach Królewskich, ogrodzie Pałacu w Wilanowie, a także w czasie zwiedzania Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Prawdziwą lekcją historii dla uczniów były odwiedziny w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Uczniowie mieli też okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych oraz ścisłych, a to dzięki wizycie w Centrum Nauki „Kopernik” i samodzielnemu przeprowadzaniu doświadczeń, jakie oferuje to miejsce.

Interesującym wydarzeniem było również uczestnictwo w warsztatach o tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu, zorganizowanych w ramach Digital Youth Forum przez Facebook. W salach konferencyjnych warszawskiego oddziału Facebooka gimnazjaliści poznali nowe triki Instagrama, samodzielnie pisali aplikacje i dowiedzieli się ciekawych rzeczy o sztucznej inteligencji.

Pięć dni spędzonych w Warszawie były więc dla uczniów nie tylko czasem zwiedzania, ale też odkrywania nowych miejsc i poznawania interesujących, ale też ważnych historii i faktów. Były bez wątpienia inspiracją dla dalszych podróży po Polsce i pogłębiania o niej wiedzy.

Uczniowie 3D oraz opiekunowie