Lasy Pełne Energii

Ponad 280 osób uczestniczyło 13 kwietnia we wspólnej akcji sadzenia lasu z leśnikami Nadleśnictwa Gryfino.

W trakcie czterogodzinnej pracy udało się posadzić około 5000 drzewek. Nie było łatwo ale wszyscy dzielnie kopaliśmy dołki, dbaliśmy o prawidłowe umieszczanie sadzonek i ich staranne przysypywanie. Łamaliśmy szpadle? Tak, bo twarda gleba opierała się niekiedy naszym wysiłkom. Zabawy było jednak co nie miara. Zarówno duzi jak i mali uczestnicy sadzenia rywalizowali w konkursach i rozgrzewkach, bo temperatura sobotniego poranka nie rozpieszczała pracujących. Wspólne spotkanie upamiętniliśmy w pamiątkowej księdze, w której zbieramy wspomnienia ze wszystkich spotkań przy sadzeniu drzew w puszczy.  Szczególne podziękowania należą się ratownikom Oddziału Powiatowego WOPR w Gryfinie, którzy czuwali nad zabezpieczeniem medycznym uczestników.

(info. organizatora)