Złoto i Srebro w Turnieju Koszykówki Dziewcząt „Olimpijczyk Gryfino Cup- 2019”

W sobotę 16 listopada wspólnie z naszym Uczniowskim Klubem Sportowym Olimpijczyk Gryfino zorganizowaliśmy kolejny turniej koszykówki. To już po raz piąty zapraszamy zaprzyjaźnione kluby do udziału w naszym turnieju. Dzięki dotacji z Urzędu Miasta i Gminy Gryfino możemy organizować z pełnym rozmachem takie turnieje i uczestniczyć w innych organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby. Należy oczywiście wspomnieć o dużym zaangażowaniu rodziców, dzięki którym zbieramy pochwały za perfekcyjną organizację – Dziękujemy! Sportowo ten turniej też możemy zaliczyć do najlepszych. Pierwsza drużyna, tak jak się spodziewaliśmy, powalczyła o najwyższe trofeum, ale bardzo pozytywnie zaskoczyły nas młodsze koszykarki. Rozegrały bardzo dobry turniej i zaliczyły tylko jedną porażkę z naszymi starszymi koleżankami z drużyny. Złoto dla pierwszej drużyny i srebro dla drugiej – taki wynik to wielki sukces i nagroda za systematyczną pracę na treningach – GRATULACJE Dziewczyny!!!
Tu można zobaczyć fotorelację z turnieju na portalu Gazety Gryfińskiej.
Po ponad sześciogodzinnych zmaganiach wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
1 miejsce – UKS I Olimpijczyk Gryfino
2 miejsce – UKS II Olimpijczyk Gryfino
3 miejsce – Mieszkowice
4 miejsce – Myślibórz
5 miejsce – Dębno.
Najlepsza Piątka Turnieju:
Patrycja Mizianty (Dębno), Weronika Kwaśna (Myślibórz), Oliwia Stacewicz (Mieszkowice), Katarzyna Szuster (UKS II Olimpijczyk Gryfino) i piąta uznana za najbardziej wartościową koszykarkę czyli MVP turnieju: Anhelina Zhovtaliuk (UKS I Olimpijczyk Gryfino).
Najskuteczniejszą zawodniczką została, rzucając 42 punkty, Julia Pasik (UKS II Olimpijczyk Gryfino).
Skład naszych zespołów, które trenują pod okiem Dariusza Żołnowskiego:
UKS I Olimpijczyk Gryfino: Joanna Wójcikowska, Anhelina Zhovtaliuk, Laura Smolnik, Maja Wolska, Gabriela Sznigir, Zuzanna Matoszko, Ramona Paleczna, Amelia Maciążek, Hanna Rybicka, Róża Stankiewicz.
UKS II Olimpijczyk Gryfino: Julia Pasik, Aleksandra Sowa, Zofia Mędzin, Katarzyna Szuster, Zuzann Sołtysiak, Lena Błajszczak, Hanna Grabowska, Julia Juzyszyn.
Wspomnieć należy również o dziewczętach, które trenują systematycznie, niestety ze względu na kontuzje nie mogły zagrać, ale dzielnie wspierały swoje koleżanki podczas meczów: Antonia Górecka, Nikola Hasse i Hania Soroczyńska.
Zdjęcia z zawodów.