Poznajemy kolejne zawody…

W ramach doradztwa zawodowego w bieżącym miesiącu dla uczniów klas ósmych zorganizowane zostały wyjścia zawodoznawcze do lokalnych zakładów pracy, mające na celu przygotowanie uczniów do trafnego wyboru kierunku kształcenia i zawodu.

W piątek 17 stycznia 2020 roku zainteresowani uczniowie klas ósmych, udali się z wizytą do Gabinetu Rehabilitacyjnego „Zdrowuś” w Gryfinie. Właściciel firmy Pan Grzegorz pokazał uczniom swoje miejsce pracy oraz omówił jakie należy posiadać kwalifikacje i predyspozycje, aby zostać fizjoterapeutą.

Kolejne wyjście zawodoznawcze zorganizowane zostało w poniedziałek 20 stycznia br. dla 8 uczniów klas ósmych, którzy spotkali się z lek. wet. Panem Maciejem Tyszką w gabinecie weterynaryjnym „Cztery Łapy” w Gryfinie. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać miejsce oraz specyfikę pracy lekarza weterynarii.

W poniedziałek 27 stycznia br. chętni uczniowie klas ósmych odwiedzili Zakład Mechaniczny „Autocentrum” w Gryfinie. Młodzież miała możliwość poznania warsztatu mechanicznego – jako miejsca praktycznej nauki zawodu a także wysłuchania ciekawego wykładu na temat działalności firmy wygłoszonego przez właściciela Pana inż. Jakuba Błaszczyka.

Głównym celem wyjść zawodoznawczych było poznanie miejsca oraz specyfiki pracy w zawodach: fizjoterapeuty, weterynarza, mechanika samochodowego. Podczas wszystkich spotkań uczniowie dowiedzieli się, jakie należy posiadać wykształcenie, kwalifikacje oraz cechy psychofizyczne niezbędne do wykonywania zadań zawodowych w wyżej wymienionych zawodach. Miejmy nadzieję, że zorganizowane spotkania pomogą uczniom w podjęciu trafnych decyzji edukacyjno – zawodowych.

Natalia Gadowska

szkolny doradca zawodowy