Awans koszykarek do najlepszej ósemki województwa zachodniopomorskiego

W środę 11 marca nasze koszykarki wzięły udział w turnieju eliminacyjnym Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W naszej grupie Ćwierćfinałowej Mistrzostw Województwa prawo udziału mają Mistrzowie Powiatów: myśliborskiego, pyrzyckiego, polickiego, szczecińskiego i gryfińskiego. W losowaniu nasze koszykarki już w pierwszym meczu trafiły na faworytki turnieju – zawodniczki ze Szczecina. Pierwsze dwie kwarty to walka punkt za punkt. W trzeciej kwarcie nasze dziewczyny zagrały koncertowo rzucając w końcówce kilka „trójek”. Dzięki temu wyszliśmy na dziesięciopunktowe prowadzenie. W ostatniej kwarcie to „agresywna” obrona i rozsądna gra w ataku. Taka taktyka dała utrzymanie prowadzenia i ostateczną wygraną 29:24. Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie to szkoła z wielkimi tradycjami koszykarskimi w której prowadzone są klasy sportowe o profilu koszykarskim. Tym większa radość i duma z tej wygranej. Zwycięstwo z tak dobrą drużyną dało dziewczętom jeszcze większą wiarę we własne umiejętności, co wyraźnie uwidoczniło się w drugim meczu z gospodyniami turnieju drużyną SP nr 3 Myślibórz. Od początku do końca nasze koszykarki kontrolowały mecz i spokojnie doprowadziły do dość wysokiego zwycięstwa 34:17. Awans z pierwszego miejsca do ósemki najlepszych drużyn województwa zachodniopomorskiego – GRATULACJE!
Dziewczęta przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.
Skład reprezentacji: Joanna Wójcikowska 8D, Anhelina Zhovtaliuk 8D, Laura Smolnik 8A, Maja Wolska 7C, Gabriela Sznigir 7C, Amelia Maciążek 7C, Zuzanna Matoszko 7A, Ramona Paleczna 7A, Sandra Mizińska 8B, Marta Zielińska 8B.
Zdjęcia z zawodów.