Informacja od pedagogów

Szanowni Państwo,

Mija tydzień od czasu zawieszenia zajęć w szkole. Czas, który spędzacie Państwo z dziećmi w domu. Korzystając ze wskazówek umieszczonych na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej prosimy o stosowanie się do zaleceń i podpowiadamy, jak czas Akcji #ZostańwDomu urozmaicić:

Co można robić z dzieckiem w domu?

  • Grać w planszówki, karty, warcaby, szachy.
  • Układać puzzle.
  • Czytać książki, bajki, komiksy.
  • Oglądać pasma dla dzieci w telewizji lub filmy dokumentalne na platformach vod.
  • Uczyć się – powtarzać i utrwalać wiadomości.
  • Może czas na nowe hobby? Majsterkowanie, wspólne gotowanie, robienie na drutach czy gra na instrumencie może przypadnie najmłodszym do gustu.
  • A może wspólnie zwiedzić on-line muzeum czy obejrzeć spektakl teatralny?

Jeśli chcecie zapewnić Waszym dzieciom porcję świeżego powietrza, pójdźcie do lasu. Spacerujcie, ale tam, gdzie nie ma ludzi! Pamiętajcie jednak, że chodzenie na plac zabaw, czy w miejsca, gdzie przebywają inne dzieci, nie jest dobrym pomysłem. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gov.pl → Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia → Dla rodziców

Drogi Rodzicu i Uczniu!

➤pamiętaj o bezpieczeństwie Swoim i innych,
➤często myj ręce przy użyciu wody i mydła przez minimum 30 sekund,
➤gdy kichasz lub kaszlesz zasłaniaj nos i usta,
➤zachowuj bezpieczny odstęp od osób, które kichają i kaszlą.

Pedagodzy

Alina Konecka, Ewa Kubis, Renata Miśkiewicz