„Jaki znak twój ? Orzeł biały ” – majowo i patriotycznie w klasie 2 „d”

Maj to miesiąc przesiąknięty symbolami narodowymi.
To dobry moment, aby porozmawiać o Polsce i jej bogatej historii.
Tak też było na ostatnich lekcjach, dzięki którym wiemy,
że każdy kraj ma własne symbole podkreślające jego charakter, niezależność i dumę.

Z tej okazji wykonaliśmy prace przedstawiające godło Rzeczypospolitej, czyli wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.
Orzeł w koronie stał się symbolem suwerenności i jedności państwa, a jego wizerunek zmieniał się na przestrzeni wieków.

Warto pamiętać, że patriotyzm to nie tylko miłość do Ojczyzny, ale także otwartość, tolerancja, dbanie o środowisko i język ojczysty, znajomość historii, szacunek dla rodziny, nauczycieli, koleżanek oraz kolegów. To tworzenie świata opartego na podstawowych, a jednocześnie najważniejszych wartościach.

Pozdrawiamy i przedstawiamy galerię naszych prac 🙂