Ogólnopolski Tydzień Kariery 19-25.10.2020 r.

Drogi Uczniu! Weź udział w XII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2020  „Doradzamy – zawodowo, wybieramy – odlotowo”, corocznym działaniu mającym na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.  Organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery.

Z uwagi na niekorzystną sytuację epidemiologiczną przygotowana dla uczniów oferta zostanie  zaprezentowana na stronie internetowej szkoły, poprzez narzędzia multimedialne w następującej formie:

– Konkurs plastyczny „Kim będę, gdy dorosnę” dla uczniów klas I – III
(19.10.2020 r. – ogłoszenie konkursu  plastycznego, 26.10.2020 r. – rozstrzygnięcie konkursu),

– „Odkryj siebie na nowo” test umożliwiający uczniom zbadanie swoich predyspozycji zawodowych
i zainteresowań  – (19.10.2020 r.),

– Koniec podstawówki i co dalej ? Perspektywy dalszej edukacji – (20.10.2020 r.),

– Rzemieślnicy czyli MOC zawodów po jednym kliknięciu (filmy zawodoznawcze) – (20.10.2020 r.),

– Prezentacje multimedialne: Zawody przyszłości, Przykład kształcenia praktycznego w zawodzie (21.10.2020 r.),

–  Strony internetowe www. z obszaru doradztwa zawodowego – (22.10.2020 r.),

–  Quizy, rebusy, krzyżówki zawodoznawcze – (22.10.2020 r.).

Natalia Gadowska

szkolny doradca zawodowy